חייגו עכשיו 077-4100692
 
 
לקטלוג תכשיטי יהלומים לקטלוג טבעות אירוסין
ממחיר:
עד מחיר:
דף הבית » מאמרים » טבעות אירוסין ? מסורת חשובה או טרנד חולף?

א.ו.ר.י יהלומים - מאמרים

 

 

טבעות אירוסין ? מסורת חשובה או טרנד חולף?

 

רבים שנמצאים בשלבי זוגיות מתקדמים ומחליטים לבסס את הקשר באמצעות חתונה, תוהים בינם לבין עצמם האם טבעות אירוסין זוהי באמת מסורת או שמא בכלל מדובר בטרנד חולף? מהיכן הגיחה אל עולמנו טבעת האירוסין ועוד שאלות נוספות שנשאלות אודות התכשיט הכה משמעותי וסמלי הזה.
 
טבעות אירוסין – מסורת עתיקה
 
אם אתם מופתעים אז כן, טבעות אירוסין נחשבות כמסורת עתיקה. על פי ההיסטוריה נראה כי טבעות אירוסין יתגלו עוד בזמנים הקלאסיים של ימי הרומאים כאשר שם טבעת האירוסין נקראה "טבעת האמת". למעשה, הרומאים הם הראשונים שהאמינו כי בקמיצה של ידה השמאלית של האישה עובר עורק האהבה שמוביל אל הלב ולכן ענדו טבעות יהלומים.
 
לאחר מכן, בימי הביניים, האירופאים גילו את היופי שעומד מאחורי תכשיט היהלום. היהלום נחשב למינרל החזק ביותר בעולם וזה מכיוון שהוא עמיד מפני פלדה ואש ובשל כך סימל בעיני האירופאים בתקופה הזו את הקשר הבלתי נפרד שקיים בין אישה לבין הגבר שלה. בסוף המאה ה- 19 היהלומים התגלו בדרום אמריקה ולאחר מכן התגלו באפריקה. הגילוי גרם לירידה במחירי היהלומים וכך הפכו טבעות אירוסין עם יהלומים לטבעות יותר נפוצות.
 
למה דווקא טבעת ולא תכשיט אחר?
 
אנשים שאוהבים לרדת לשורש הדברים שוברים את הראש – למה דווקא לענוד טבעת כסמל לאירוסין בין זוג ולא תכשיט אחר, כמו למשל: שעון, שרשרת וכן הלאה? ובכן, המטרה שעומדת מאחורי הטבעת היא קודם כל להביע רגשות אהבה עזים בין בני זוג. צורת הטבעת היא עגולה, כלומר, ללא התחלה, אמצע וכן גם ללא סוף.
 
מעגל הטבעת מייצג בעצם קשר נצחי בין בני זוג שלא מסתיים אף פעם. הטבעת היא זו שמסמלת את ההמשכיות הנצחית. טבעות אירוסין עם יהלומים הם בעלי משמעות רבה ומדוע? ובכן, יהלומים הם בעלי צירוף של יה והלום כאשר המשמעות היא מכת האלוהים. צירוף זה מבאר את כך שהיהלום הוא חומר קשה בטבע והנצחי ביותר, כמו אהבה בין זוג שהחליט להינשא זה לזו.
מידע חיוני נוסף.
 
אז לאחר שהבנו שלא שטבעות אירוסין הן אינן טרנד חולף כמו טרנדים של הצעות נישואין,  אלא מסורת ארוכת שנים, כמה בעצם נשלם עליהם? ובכן, טבעות אירוסין שנחשבות כטבעות הכי נפוצות הן טבעות קלאסיות (המוכרות גם בשמן השני – טבעות סוליטר). מדובר על טבעות חלקות, דקות כאשר משובצת עליהן יהלום אחד בולט. מדובר על השקעה כספית ולכן רצוי לרכוש טבעת עם יהלום גדול מקארט אחד, יהלום שיהיה קטן מקארט עלול לאבד מערכו עם השנים.
 
 


חזרה
קטלוג מוצרים

מבצע