חייגו עכשיו 077-4100692
 
 
לקטלוג תכשיטי יהלומים לקטלוג טבעות אירוסין
ממחיר:
עד מחיר:
דף הבית » מאמרים » יהלומים בטבעות אירוסין

א.ו.ר.י יהלומים - מאמרים

 

 

יהלומים בטבעות אירוסין

 
לאחר שזוג מחליט שהוא נועד זה לזו מגיע שלב אפילו קשה ומשמעותי לא פחות – לבחור טבעות אירוסין.
 
ניתן למצוא סוגים שונים ומגוונים של טבעות אירוסין כשהטבעות הפופולאריות ביותר כיום הן טבעות יהלומים.
 
אז מהו בכלל יהלום אותו כל כך הרבה אנשים רוצים לראות בטבעותיהם? ובכן, יהלום הוא מינרל שנוצר מבטן האדמה וששה שם כמה מיליוני שנים בתנאי לחץ ותנאי חום, תנאים שמתאימים להיווצרותו. ליהלום מגוון צורות, כמו לדוגמא: צורת טיפה, צורת מרובע, צורה אובאלית, צורה מלבנית וכן הלאה. בסופו של דבר כשהיהלום מקבל את צורתו הסופית הוא משובץ בסוגים שונים של תכשיטים.
 
 
תהליך ההיווצרות
 
אז כיצד בעצם נוצר היהלום? היהלום נוצר בעומקים של 150 עד 250 קילומטרים בתוך האדמה, בטמפרטורות גבוהות מאוד של כ- 1000 עד 1200 צלזיוס. תנאים אלו נמצאים במעטפת כדור הארץ ביבשות עתיקות מאוד (כמו למשל: קנדה, סיביר, ברזיל, דרום אפריקה ועוד). היהלומים, ככול הנראה, נוצרים במאגמות עשירות בפחמה (שידועים בשמם הנוסף – קרבונט). 
 
לאחר שהיהלומים נוצרים הם עשויים לשהות זמן מה במעטפת כדור הארץ עד שהם מועלים על פני האדמה בעזרת התפרצות מאגמה (שנקראת קימברליט). לאחר התבלות הקימברליט היהלומים נודדים בנחלים. יהלומים ניתן גם לייצר במעבדה בלחצים מאוד גבוהים שמתאימים לשדה היציבות של היהלומים, יהלומים שנוצרים בתנאי מעבדה מוכנים "יהלומים סינתטיים" בניגוד ליהלומים שנוצרים בצורה טבעית ואלו מכונים "יהלומים טבעיים".
 
טבעת אירוסין עם יהלום – ממה מושפע ערכו?
 
אדם שמחליט לרכוש טבעות אירוסין עם יהלומים, כיצד יוכל לדעת שהמחיר שקיבל על היהלומים בטבעות הוא אכן מחיר ריאלי ובעצם ממה מושפע ערכו של היהלום? ובכן, בתעשיית היהלומים מעריכים את ערכו של היהלום על פי מספר קריטריונים, כגון: קארט, בהירות, צבע וחתך. כל אחד מהקריטריונים הנ"ל משפיע על מראה היהלום והמחיר.
מידע אודות הקריטריונים שמשפיעים על היהלום :

במידה ויש לכם שאלות נוספות, נשמח לעמוד לשירותכם בכל פנייה באמצעות הטלפון שלנו ובעזרת שליחת הודעה בעמוד צור קשר

 


חזרה
קטלוג מוצרים

מבצע